1. Avdelningararrow-down
  1. Tjänsterarrow-down
  2. Annonseraarrow-down

Öländska fotbollstabellerna

Division 3, herr

Hörvikens IF - IFK Karlshamn 0 - 1

ERBJUDANDE!

Allt innehåll på olandsbladet.se, appen MinÖlandsbladet och e-tidning tis, tors, lör. Endast 1 krona första månaden! (ord pris 99 kr)

Pukeberg 10 8 1 1 22-13 25

Karlshamn 10 7 1 2 23-10 22

Växjö Norra 10 6 2 2 22-11 20

Sölvesborg 10 6 2 2 25-15 20

Lindsdal 10 4 4 2 27-16 16

Saxemara 10 3 3 4 12-15 12

Karlshamn U 10 3 3 4 14-23 12

GAIF 10 2 2 6 15-25 8

Nybro 10 2 1 7 14-24 7

Grimslöv 10 1 3 6 13-27 6

Hörviken 10 1 2 7 9-17 5

Division 4, herr

Lindås-Långasjö 11 8 3 0 35-10 27

Åryd 11 8 2 1 25-9 26

Hossmo 10 7 2 1 30-9 23

Färjestaden 11 6 1 4 22-24 19

Smedby 11 4 2 5 22-29 14

Ängö 11 3 3 5 18-15 12

Lessebo 11 3 3 5 21-25 12

Ingelstad 10 3 2 5 19-24 11

Kalmar Södra 10 2 1 7 13-23 7

RM 11 1 4 6 10-21 7

Blomstermåla 11 1 3 7 13-39 6

Division 5, herr

Påryd 11 9 2 0 27-7 29

Borgholm 11 6 5 0 23-13 23

Böda/Högby 11 5 4 2 27-15 19

SSG 11 5 3 3 22-17 18

Mörbylånga 11 5 3 3 27-24 18

Kalmar AIK 11 3 4 4 11-14 13

Bäckebo 11 3 3 5 14-15 12

Torsås/NT 11 3 2 6 21-23 11

Möre 11 3 1 7 13-22 10

Tvärskog 11 3 1 7 12-28 10

Trekanten 11 2 3 6 26-30 9

Ljungbyholm 11 2 3 6 18-33 9

Division 6, herr

Kalmar City 10 10 0 0 73-12 30

Vissefjärda 10 8 1 1 33-14 25

Kungshall 10 6 2 2 22-16 20

Flygsfors 10 6 0 4 23-19 18

Persnäs 10 4 2 4 21-19 14

Högsrum 10 4 1 5 15-33 13

S:t Sigfrid 10 3 2 5 23-27 11

Bergkvara 10 3 1 6 19-30 10

Nybro U 11 3 1 7 18-33 10

Söderåkra 10 3 0 7 14-30 9

Gullabo 11 0 2 9 9-37 2

Utveckling A, SÖ

Pukeberg 4 4 0 0 21-5 12

Högsby 6 4 0 2 18-14 12

IFK Oskarsh. 6 3 0 3 22-13 9

GAIF 5 3 0 2 18-14 9

Kalmar Södra 7 3 0 4 19-20 9

Ängö/KAIK 4 2 0 2 6-7 6

Oskarsh. AIK 6 0 0 6 5-36 0

Utveckling B Öland

SSG IF - Böda/Högby 10 - 1

Borgholm 7 6 0 1 41-12 18

RM 8 5 2 1 28-12 17

Färjestaden J 8 4 1 3 29-21 13

SSG 7 4 0 3 25-19 12

Mörbylånga 8 2 2 4 23-22 8

Böda/Högby 4 1 2 1 8-16 5

Högsrum 7 1 1 5 7-42 4

Persnäs 7 1 0 6 8-25 3

Division 1, dam

IF Böljan - Hammenhögs IF 1 - 0

Trelleborgs FF - IS Halmia 0 - 2

Dösjöbro IF - Eskilsminne IF 1 - 1

Växjö DFF Akademi - Hittarps IK 1 - 2

Dösjöbro 11 7 3 1 29-9 24

Färjestaden 10 7 2 1 24-7 23

Böljan 11 6 5 0 24-10 23

Hammenhög 10 7 1 2 34-8 22

Eskilsminne 11 6 3 2 22-13 21

Trelleborg 12 5 1 6 14-21 16

Halmia 11 3 3 5 9-15 12

Hittarp 11 4 0 7 12-36 12

Bromölla 12 2 5 5 10-16 11

Lörby 11 3 1 7 11-24 10

Karlskrona 11 1 3 7 10-24 6

Växjö Akademi 11 1 1 9 9-25 4

Division 3, dam

Kalmar Södra/Hossmo - Emmaboda IS B 5 - 3

Färjestadens GOIF B - Kristianopels GoIF 5 - 0

Smedby/Trekanten 9 7 1 1 34-7 22

Borgholm 9 7 0 2 40-6 21

Södermöre B 9 6 0 3 14-15 18

ödra/Hossmo 9 5 1 3 35-16 16

Emmaboda B 9 4 1 4 32-26 13

Färjestaden B 9 4 1 4 24-26 13

Nättraby B 7 3 0 4 12-14 9

Kristianopel 8 3 0 5 14-23 9

Bäckebo 9 1 0 8 10-43 3

Kalmar/Lindsdal B 8 1 0 7 8-47 3

Division 2, dam

Ronneby BK - Rödsle BK 4 - 1

Emmaboda IS - Lindsdals IF 5 - 0

Emmaboda 12 8 2 2 50-21 26

GAIF 11 7 2 2 34-17 23

Ronneby 12 7 2 3 35-20 23

Nättraby 11 7 2 2 33-18 23

Rödsle 12 6 2 4 27-32 20

Karlshamn 11 5 2 4 23-15 17

RM 11 5 2 4 22-15 17

Södermöre 11 5 2 4 18-20 17

Lindsdal 12 4 0 8 18-23 12

Näsum 11 1 6 4 21-26 9

Ramdala 11 1 2 8 7-46 5

Mörbylånga 11 0 0 11 4-39 0

Division 4, dam

RM IF B - Madesjö IF 0 - 4

Madesjö 7 7 0 0 30-0 21

RM IF B 6 4 1 1 11-9 13

Högsby 7 4 0 3 11-14 12

T-nabben/M-ås 7 3 1 3 10-9 10

Mörbylånga B 6 2 2 2 11-11 8

Oskarshamn/RBK 7 2 2 3 11-16 8

Trek./Smedby B 7 1 1 5 8-16 4

Rockneby 7 0 1 6 2-19 1